Diyarbakır’da “Mavi Marmara Şehitleri ve Kudüs Davamız” Konferansı

0

Mavi Marmara Şehitleri ve Kudüs Davamız temalı Şehid Ali Haydar Bengi’yi Anma Programı Diyarbakır Büyükşehir Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti Ömer Yakut hoca yaptı. Selamla Konuşmasını Hayder Başkanı Aziz Adıgüzel yaptı. Davet ve Kardeşlik Vakfı Diyarbakır Temsilcisi Abdulbaki Ermiş Hoca açılış konuşması yaptı. Sinevizyon gösteri sunuldu.

Hamas Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, Şehid Ali Haydar Bengi’yi ve Kudüs Davasını anlattı. Kassam bir araya geliyor. Mücahitlerinin her birinin hafız olduğunu ve hafız olmayanların orduya alınmadığına dikkat çekti. Bu ordu ile kısa zamanda Kudüs’ü özgürleştireceklerini söyledi.

“Gazze ve Filistin asla Siyonist işgalcilere teslim edilmeyecek. Sadece bir toprağın ve ırkın davası olmayacak, bütün ümmetin davası olacak şekilde herkesin sahiplenilmesi gerekir. Bugün Gazze mücahitleri Mescid-i Aksan’ın özgürlüğü için kayalar gibi durarak bu onurlu mücadeleyi sürdürmenin gayreti içerisindeler. Onlar bu direnişleriyle ve dik duruşlarıyla bütün İslam ümmetine şu mesajı vermektedir. diyen Hamdan konuşmasının devamında şunları söyledi: “Filistin davası asla Siyonist işgalcilere teslim edilmeyecek. Sadece bir toprağın ve ırkın davası olmayacak. Bütün ümmetin davası olacak şekilde herkesin sahiplenmesi gerekir. Siyonistlerle asla pazarlığa mahal verilmeyecek şekilde direnişle mücadele edilmesi gereken bir davadır. Çok yakın zamanda Mescidi Aksan’ın kapılarını çalarak oraya hep birlikte İslam ümmetinin fatihi olarak gireceğiz sizlere müjde olarak iletmek isterim.” Bunun belirtisini size söyleyeyim. Bu salonda Mescid-i Aksa’ya kilitlenmiş, Mescid-i Aksa davasına kendisi adamış, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için Yahudilerle, Siyonistlerle her türlü işbirliğini reddeden, bu uğurda mücadele eden kardeşlerimin yüzlerini gördüğüm zaman ve bana bakan gözlerin bu hissiyatla baktığını hissettiğim zaman kesin ve güven duyarak anlıyorum ki Mescid-i Aksa’nın fethedileceği, onurlu bir şekilde bizim elimizde olacağı ve İslam ümmetinin zillet günlerinin geride kaldığı, izzetli günlere doğru çok yakın bir şekilde emin adımlarla yürüdüğümüze bir kez daha tanıklık ediyor ve inanıyorum. Düşmanlarımızın yaşamaya tutkun olduğu gibi Allah için ölmeye ve bu uğurda şehit olmaya sevdalıyız” dedi.

Hamdan ayrıca Siyonist işgal rejimi zindanlarında 36 gündür açlık grevi direnişini sürdüren mahkumların çıkmalarını hedeflediklerini, bu direnişi gösteren Müslümanlar bu mücadeleleriyle hapishane içerisinde aç ve susuz bir şekilde göstermiş oldukları direniş eylemleriyle bütün Müslümanların Siyonist İsrail’in hapishanelerinde çıkmalarını hedefliyorlar ve bunun için ellerinde gelen bütün gayreti ve azmi ortaya koyuyorlar.” ifadelerini kullandı.

Ortadoğu Uzmanı Gazeteci Yazar Ahmet Varol da kısa bir konuşma yaptı. Koma dilen Azad ezgileri ile salonu coşturdu. Program plaket takdimi ardında Ömer Aytaş Hocamızın duası ile son buldu.

Bir Yorum Yap