Siverek-Der’in her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği geziyi, bu yıl Şanlıurfa’nın tarihi mekânlarından Halfeti’ye gerçekleştirdi. Gezi, sabah saat 06.00’da dernek merkezinden hareket eden 5 araçla başladı. Sabah kahvaltısı Bozova ilçesine bağlı Yaslıca’daki Hayal Park’ta yapıldı. Halfeti’nin tarihi mekânlarını daha yakından görmek için vapur turu gerçekleştirildi. Asmalı köprü ve diğer tarihi mekânlar gezildi.
![](https://dkv.org.tr/wp-content/uploads/2024/05/GMltLa4XQAAre3D-1-300x169.jpeg)